وبـــلاگ
با مطالعه مقالات تمیس ادز با دید باز تبلیغات کنید

چطور به یک اینفلوئنسر موفق در اینستاگرام تبدیل شویم ؟

اینکه چطور به یک اینفلوئنسر موفق تبدیل شویم سوالی است که ذهن بسیاری از افراد را به خودش مشغول کرده است و افرادی که در شبکه های اجتماعی فعالیت دارند ،به دنبال تبدیل شدن به یک اینفلوئنسر موفق می باشند و دوست دارند از این راه کسب درآمد داشته و مشهور و معروف شوند.اما چرا این امر در بین افراد فراگیر شده است ؟ امروز اینستاگرام بیشتر از 800 ملیون کاربر فعال ماهیانه دارد و این بدان معناست که اکثر مشتریان هدف برند ها در اینستاگرام حضور دارند و به راحتی در دسترس هستند و این مردم خریدهایی مبتنی بر پیشنهادات مستقیم یا غیر مستقیم اینفلوئنسر ها انجام میدهند

در این مقاله قدم به قدم به شما می گوییم که چه کارهایی باید انجام دهید تا به یک اینفلوئنسر اینستاگرام موفق تبدیل شوید و از این راه کسب درآمد زیادی داشته باشید.

چطور یک اینفلوئنسر اینستاگرام شویم ؟

در ابتدا ممکن است اینفلوئنسر شدن برای شما یک موضوع ترسناک و سخت بنظر برسد ولی نگران نباشید؛ این موضوع به این دلیل است که نمی دانید باید چه کاری انجام دهید تا به یک اینفلوئنسر موفق اینستاگرام و یا دیگر شبکه های اجتماعی تبدیل شوید.

در ادامه 12 گام برای اینفلوئنسر شدن را توضیح می دهیم که با انجام هر قدم ،یگ گام به هدف خود نزدیک تر می شوید.

 

12 گام برای اینفلوئنسر شدن در اینستاگرام

1-انتخاب موضوع مناسب

اولین قدم در یادگیری اینکه چطور یک اینفلوئنسر شویم انتخاب یک موضوع مناسب است.
شما نمیتوانید در همه چیز معروف شوید، پس بهتر است موضوعی را انتخاب کنید که در آن خوب هستید و اطلاعات دارید.

به این کار به اصطلاح "neach" گفته می شود. این به این معنی است که شما کار را از یک گوشه شروع کنید و با گذر زمان و افزایش مهارت های شما حوزه فعالیتتان را گسترش دهید.

 

«علاقه و مهارت مهمترین سلاح شما هستند.»

شما باید نسبت به موضوعی که انتخاب میکنید اشتیاق داشته باشید و اگر میبینید دیگران در موضوعی موفق هستند این بدین معنا نیست که شما هم باید آن را انتخاب کنید.

به عنوان مثال اگر شما میبینید کسانی که در مورد فیتنس پست میگذارند فالور های بیشتری دارند بدین معناست که شما هم باید در آن مورد پست بگدارید ؟ حتی اگر علاقه  و تخصصی در آن نداشته باشید؟

مشخصا نه! یادتان باشد که اگر در دنیای مجازی خود واقعینتان نباشید موفق نمیشوید

بنابراین موضوعی انتخاب کنید که نسبت به آن علاقه و استیاق دارید، ممکن است شما عاشق غذا باشید و تبحر زیادی در درست کردن انواع غذا داشته باشید یا طرفدار مد و فشن باشید و از آخرین ترند های مد و فشن اطلاعات داشته باشید،پست های شما باید بازتاب علایق و کارهایی که میکنید باشد نه هرچیزی به صورت رندم

حتی ممکن است موضوعی که انتخاب میکنید ترکیبی از چیزهای مختلف باشد البته تا زمانی که شامل همه ی موضوعات نشود.

مثلا در مورد مسافرت،غذا و لایف استایل

 

2-نوشتن یک پاراگراف خوب در بیو

متن بیوگرافی شما نشان دهنده پرستیژ شماست و بسیار تاثیر گذار است.

به محض اینکه تصمیم گرفتید در چه موضوعی فعالیت کنید باید اکانت خود را برای آن موضوع به خوبی تنظیم کنید و اولین کار ی که باید انجام دهید نوشتن بیویی است که توجه مردم را به خود جلب کند

این باید در باره ی داستان شما باشد به صورتی که ذهن مردم را درگیر خود کند
یادتان باشد این اولین چیزی است که برند ها یا فالورهای بلقوه از شما میبینند، بنابراین اگر میخواهید اینفلوئنسر شوید یک متن عالی بنویسید

هلن سولا (Helene sula)  یک اینفلوئنسر و گردشگر است که بیو جذاب و سرگرم کننده ای دارد. او به طور هوشمندانه ای در قسمت اسم هم عبارت بلاگر گردشگری را اضافه کرده است تا زمانی که این عبارت سرچ میشود پیج او نمایش داده شود.

او در همین چند خط به صورت کوتاه تعریف میکند که به آلمان سفر کرده تا اروپا را بگردد و اینکه همه چیز را رها کرده و مشکلات زیادی را پشت سر گزاشته
به نظر شما جالب و هیجان انگیز نیست؟

 

3-داستان خودتان را به اشتراک بگذارید

اگر فکر میکنید که تنها با پست کردن عکس میتوانید اینفلوونسر اینستاگرام شوید باید بگویم که اشتباه میکنید، کپشن هایی که همراه با عکس پست میکنید بسیار اهمیت دارد از آنها برای اینکه داستانتان را تعریف کنید استفاده کنید و احساساتتان را  با فالورهایتان شریک شوید

از این طریق به آنها بهانه ای بدهید که شمارا دنبال کنند، با محتوایتان درگیر شوند و به شما اعتماد کنند.

ولی این نکته را فراموش نکیند که برای سرگرم کردن مخاطبان هر پستی نگذارید و از مسیر اصلی موضوع پیجتان خارج نشوید.

 

4-فید اینستاگرامتان را جذاب کنید

این یکی از پیش نیاز هاست اگر تلاش میکنید که اینفلوئنسر اینستاگرام شوید باید علاوه بر اینکه هرکدام از عکسهایتان به تنهایی زیبا و جذاب است قرار گرفتن آنها در کنار یکدیگر نیز جذاب به نظر برسد.
بسیاری از اینفلوئنسرهای اینستاگرام از یک استایل خاص برای برای ادیت همه ی عکس ها استفاده میکنند میتوانید از ابزار هایی مثل VSGO یا LIGHTROOM برای ادیت عکسهایتان استفاده کنید

اکانت این اینفلوئنسر اینستاگرام را نگاه کنید تا قرار گرفتن زیبای عکسهای با کیفیتش را ببینید.

[email protected]

5-به صورت مداوم پست بگذارید

پست گزاشتن مداوم یکی دیگر از پیش نیاز های حیاتی برای تبدیل شدن به اینفلوئنسر اینستاگرام است.

بیشتر اینفلوئنسرهای اینستاگرام روزانه یک پست میگذارند، اگر چه بعضی از آنها روزانه چند پست یا هفته ای چند پست میگذارند.

مطالعات نشان داده با افزایش تعداد پست ها تا 3 پست در روز نرخ اینگیجمنت شما افزایش خواهد یافت.

به هرحال زمانی که تصمیم گرفتید چند پست در روز یا هفته بگذارید، به انتخاب روز و تایم زمانی آن دقت کنید يا اگر اکانتتان بیزنس باشد میتوانید از قسمت INSIGHT  ایتستاگرامتان روزها و ساعت هایی که مخاطبانتان بیشتر حضور دارند را پیدا کنید و در آن زمان ها پست بگذارید

اگر زمان بندی برایتان مشکل است از ابزار هایی مثل  BUFFER, Planoly ,preview یا  ripl برای زمان بندی استفاده کنید.

این پلتفرم ها به شما کمک میکنن که پست هایتان را زمان بندی کنید و تا تایم های مقرر پست گزاری انجام شود.

 

6-استفاده درست از هشتگ ها

هشتگ ها مهمند چرا که باعث میشوند محتوای شما توسط بقیه کاربران قابل  مشاهده باشد.

اینستاگرام به شما اجازه میدهد که از 30 هشتگ استفاده کنید و توصیه ی من این است که از همه ی آنها استفاده کنید اگرچه که بعضی میگویند تنها از 6 یا 8 هشتگ استفاده کنید.

 

از چه هشتگ هایی در اینستاگرام استفاده کنیم؟

به یاد داشته باشید هشتگ هایی که سرچ بالایی دارند لزوما برای کسب و کار شما مناسب نیستند، چرا که آمار بالای سرچ به معنای افزایش رقابت نیز میباشد، میتوانید در شروع کار از هشتگ هایی با آمار سرچ متوسط و محبوب استفاده کنید که شانس شما برای دیده شدن افزایش یابد.

اما بهتر است از امکان 30 هشتگ نهایت استفاده را ببرید و هر دو مدل هشتگ را زیر پست های خود بگذارید.

 

7-بیزینسی کردن اکانت اینستاگرام

اگر شما برای تبدیل شدن به اینفلوئنسر اینستاگرام جدی هستید نیاز دارید که فعالیت مخاطبانتان را تحلیل و بر اساس آن در مورد ادامه ی فعالیت هایتان تصمیم بگیرید.


مزایای اکانت بیزنسی چیست؟

مهمترین مزیتی که برای شما بوجود می آورد دسترسی به قسمت insight اینستاگرام است از این قسمت شما زیادی مثل اینکه کدام پست اینگیجمت بالاتری دارد را ببینید همینطور میتوانید روزها و ساعت هایی که بیشترین اینگیجمنت کاربرانتان در آن هاست را متوجه شوید.

 

8-گذاشتن استوری اینستاگرام

امروزه استوری اینستاگرم بزرگترین قابلیت اینستاگرام است و هر روز تعداد افرادی که از این قابلیت استفاده میکنند افزایش میابد، در واقع هرروز بیش از 200 میلیون کاربر اینستاگرام از این قابلیت استفاده میکنند.
استوری ها یک سلاح موثر و عالی برای رشد تعداد فالور ها و در مرکز توجه بودن است حتی کسانی که فالور شما نیستند هم میتوانند شما را از طریق هشتگ و لوکیشنی که در استوری استفاده میکنید پیدا کنند.
اگر بالای 10 هزار فالور داشته باشید میتوانید در استوری هایتان لینک قرار دهید تا با بالاکشیدن استوری ها وب سایت مد نظرتان باز شود.
همچنین میتوانید اکانت های دیگر را تگ و آنها را شات کنید، این یک راه عالی برای برقراری ارتباط با دیگر اکانت های مرتبط با کسب و کار شماست.

 

9-افرایش فالوور اینتساگرام

یکی از بهترین شیوه ها برای افزایش فالور اینستاگرام تبادل با پیج هایی است که در موضوعات مشابه شما فعایت میکنند، برای این کار میتوانید با پیج هایی که هم سطح پیج شما هستند صحبت کنید یا از دوستانتان بخواهید پیج شما را در پیج خودشان تگ کنند همچنین برای بیشتر دیده شده میتوانید از اینفلوئنسر ها بخواهید این کار را انجام دهند که البته این یک روش هزینه بر ولی بسیار موثر است.

روش دیگر برای افزایش فالوور اینستاگرام خرید فالوور اینستاگرام است که می تواند برای برندسازی شخصی و حتی بیزینس شما تاثیر گذار باشد.


 

10-استفاده از ربات اینستاگرام

بسیاری از افراد و کسب و کار ها برای افزایش فالور اینستاگرام از ربات استفاده میکنند و بساری آن را غیر حرفه ای و غیر کارامد میدانند
واقعیت این است که ربات برای همه مناسب نیست اما  در ابتدای کار ما آن را توصیه میکنیم خصوصا برای برند هایی آنقدر جذابیت ندارند که مشتری به خودی خود آنهارا فالو کند.شاید فکر کنید که از چه رباتی استفاده کنم؟؟

رباتهای زیادی در اینترنت وجود داردند که اقدام به افزایش فالوور می کنند ،اما هدف شما باید جذب فالوور هدفمند باشد.استفاده از ربات های اینستاگرامی نظیر ربات افزایش فالوور اینستاگرام تمیس بات با توجه به ویژگی های بی شماری که دارد می تواند برای پیج شما فالوورهایی زیاد و البته هدفمند جذب نماید.

11-درگیر کردن مخاطب یا اینگیجمنت

رسانه های اجتماعی حول محور مردم میچرخند و اینکه چقدر بتوانند مردم را درگیر کنند با اینکه چقدر موفق اند رابطه ی مستقیم دارد، اینگیجمنت یکی از مهمترین فاکتور هایی است که کمک میکند شما به یک اینفلوئنسر تبدیل شوید.

اینگیجمنت در اینستاگرام

زمانی که یک نفر زیر عکس های شما کامنت میگذارد حتما پاسخ دهید، همچنین لطف آنها را با کامنت گزاشتن زیر پست هایشان جبران کنید
اینجا یک چک لیست از کارهایی که به کمک آنها میتوانید اینگیجمنتتان را بالا ببرید آورده ایم.

ترفندهایی برای افزایش اینگیجمنت :

  • یک کال تو اکشن در قسمت کپشن بگذارید.
  • در زمانی پست بگذارید که بیشترین اینگیجمنت را دارید( از قسمت insight  اینستاگرام برای پیدا کردن بهترین زمان استفاده کنید.
  • مسابقه و چالش برگزار کنید.
  • از نظر سنجی در استوری ها استفاده کنید.
  • اکانت های مشابه را پیدا کنید و از مدل محتوایی آنها الگو بگیرید. ( از قسمت explore اینستاگرام میتوانید اکانت هایی که احتمالا به آنها علاقه مندید را ببینید)

 

12-برند های مرتبط را تگ کنید و با آنها در تماس باشید

شما باید بالای هزار فالور و اینگیجمنت قابل قبولی داشته باشید تا بتوانید کسب درامد را شروع کنید، سپس میتوانید اکانت های مرتبط را روی پست هایتان تگ کنید تا آنهارا از وجود خود مطلع سازید، گاهی اکانت ها عکس هایی که در مورد آنها پست میکنید را در پیج خود به اشتراک میگذارند و این کمک میکند که شما بیشتر دیده شوید.
همچنین میتوانید به برندها دایرکت بدهید و بگوییدکه موضوع پیج شما به کار آنها مرتبط است خصوصا اگر دیده باشید که آنها از فالور های مشابه شما استفاده میکنند.

 

خوب تا به اینجای کار متوجه شدید که چطور اینفلوئنسر ایستاگرام شویم. اما اینفلوئنسر شدن در اینستاگرام نیاز به تمرین و تکرار روش های بالا دارید تا بتوانید در کار خود به یک حرفه ای تبدیل شوید.

امیدوارم با مطالعه این مقاله و سپس انجام مراحل آن به یک اینفلوئنسر موفق در اینستاگرام تبدیل شوید.موفق باشید.

 

آیا این مقاله مفید بود برای شما ؟
sentiment_very_dissatisfied sentiment_neutral sentiment_very_satisfied