وبـــلاگ
با مطالعه مقالات تمیس ادز با دید باز تبلیغات کنید

مزایای استفاده از شبکه های اجتماعی در کسب و کار

بازاریابی امروزه روش های گسترده ای پیدا کرده است. محصول های مختلف وبرند ها به هر طریقی به دنبال بهبود کسب وکار خود هستند. لذا برند و محصولی برنده بازار است که بتواند بیشترین اعتماد را در بین مخاطبان جلب کند.در دنیای امروز حجم استفاده از شبکه های اجتماعی بسیار زیاد شده است. در دنیای امروز فردی بدون شبکه های اجتماعی بسیار سخت می تواند با دیگران ارتباط برقرار کند. همین امر وضریب نفوذ بالای شبکه های اجتماعی باعث شده است که کسب وکار ها ومشاغل مختلف تبلیغاتشان را به فضای مجازی وشبکه های اجتماعی سوق دهند.

استفاده از شبکه های اجتماعی در کسب و کارها مزایای زیادی دارد که در ادامه به معرفی آنها می پردازیم.

مزیت استفاده از شبکه های اجتماعی

مزایای استفاده از شبکه های اجتماعی در کسب و کارها

پیدا کردن مشتریان جدید

طی تحقیق صورت گرفته سرعت پیوستن افراد به فضای مجازی در حال افزایش است که دلیل اصلی و مهم آن گسترش و رشد روزافزون استفاده از گوشی های هوشمند می باشد. این دسترسی باعث ایجاد کمپین های تبلیغاتی متعدد در فضای مجازی شده است. شاید در شبکه های اجتماعی آن چنان خرید و فروش محصول صورت نگیرد اما همین کمپین ه اباعث مشهور شدن نام و برند کسب وکار ها و محصولات می شود. در حقیقت کسب و کارها و مشاغل در شبکه های اجتماعی بیش از این که مشتریان بالفعل داشته باشند مشتریان بالقوه دارند. شما در حقیقت با شبکه های اجتماعی به شکل بهتری با مشتریان ارتباط میگیرید و متناسب با نیازآن ها محتوا تولید می کنید.

پیدا کردن مشتری های جدید

 

معرفی برند ومحصول

شاید نتورک مارکتینگ محصول در کشور ما خیلی بد اجرا شد اما حالتی از همان ساختار نت ورک مارکتنینگ را در شبکه های اجتماعی میبینیم که می تواند موجب معرفی محصول شما شود.فرض کنید صفحه ی کسب و کار شما در اینستاگرام  یک محتوای خیلی خوب و جذاب تولید می کند؛ بسیاری از کاربران با دیدن محتوای جذاب، آن را برای دوستان خود به اشتراک می گذارند.

برندسازی شبکه های اجتماعی

واین روند به همین صورت ادامه پیدا می کند. پس بسیار مشخص است اگر محتوای جذابی داشته باشید بهترین شیوه برای معرفی برندتان شبکه های اجتماعی است شک نکنید....

 

بهبود ارتباط و پاسخگویی به مشتری

قبل از فراگیر شدن شبکه های اجتماعی مشتریان برای پرسیدن سوالات و رفع مشکلات خود سختی های زیادی داشتند. اما امروزه شرکت هایی که در شبکه های اجتماعی فعال هستند بسیار زیاد می توانند روی خدمات پس از فروش خود مانور دهند. در حقیقت شبکه های اجتماعی به قدری ارتباط افراد را تسهیل کردند که شرکت های مختلف می توانند بعد از فروش محصول از این طریق با مشتریان خود در ارتباط باشند و به آن ها خدمات ارائه دهند.

ارتباط سازی با مشتری
 

اعتماد سازی

اعتماد سازی برای مشتریان یک اصل مهم در فروش است. در بازار های سنتی این اعتماد سازی بسیار سخت حاصل می شد. اما امروزه شرکت هایی که در شبکه های اجتماعی حضور فعال دارند با کمی خلاقیت واستراتژی مناسب می توانند به راحتی اعتماد مخاطبان خود را برای فروش جلب کنند. در شبکه های اجتماعی برندها این فرصت را دارند تا برای دنبال کننده هایشان روزانه محتوایی منتشرکنند که اعتماد آن ها جلب شود. در صورتی که این امر در بازار معمولی مستلزم صرف هزینه های گزاف است. علاوه بر این ها مقوله ای مثل اینفلوئنسر مارکتنیگ در شبکه های اجتماعی وجود دارد. که بهترین روش برای جلب اعتماد مشتریان است.اگر نمی دانید که اینفلوئنسر مارکتینگ چیست در مقالات قبلی به صورت مفصل راجع به آن توضیح دادیم . گروه تمیس خدمات متنوعی در زمنیه اینفلوئسر مارکتنیگ برای برند شما ارائه می دهد. 

 

شناسایی نیاز مشتریان

این مطلب هم باز میگردد به فرصت بسیارعالی که شبکه های اجتماعی در اختیار صاحبان کسب وکار قرار میدهد. این راه ارتباطی قوی به قدری موثر است که شما از طریق آن می توانید با سلایق جدید در جامعه آشنا شوید و خدمات یا محصولتان را  به آن سمت سوق دهید. پر واضح است کسب وکار هایی که زودتر این نیاز ها وسلایق جدید را متوجه شوند در بازار بسیار جلوتر هستند ومی تواند سود زیادی را از این طریق کسب کنند.

 

تاثیر مثبت بر سایت

داشتن سایت که از الزامات بسیاری از کسب و کارها است صرفا نمی تواند باعث پیشرفت کسب و کار شود. سایت باید رشد کند ودر موتور های جستجو رتبه ی خوبی داشته باشد. شبکه های اجتماعی به غیر از اثرات مثبتی که مستقیم برکسب وکار دارند با لینک هایی که به سایت ارجاع می دهند؛ باعث بهبود سئو سایت و نیز  افزایش رتبه آن می گردند. در نتیجه سایت در موتور های جستجو بیشتر در معرض دید کاربران قرار می گیرد و لذا فروش حاصل از سایت نیز بالا می رود.

 

 

نکات مهم استفاده از شبکه های اجتماعی

شبکه های اجتماعی با وجود تمام مزایایی که برای کسب  وکار شما ایجاد میکنند اما جز موارد معدود نمی تواند تنها ابزار فروش شما باشد. بلکه یک مزیت رقابتی است که اگر آن را نداشته باشید امتیاز بزرگی را از دست داده اید. لذا از شبکه های اجتماعی به تنهایی انتظار اثرات عجیب وغریب نداشته باشید.

از شبکه های اجتماعی انتظار بازدهی زود هنگام نداشته باشید. گرچه در بسیاری از موارد برندها با ورود به شبکه های اجتماعی اثرات مثبت زودهنگام وفوق العاده ای مشاهده می کنند. اما در حالت کلی این امر مستلزم صرف زمان وعمل به برنامه مشخص است.

لازم نیست در همه شبکه های اجتماعی حضور داشته باشید استراتژی خود را تعریف کنید و متناسب با آن ونوع کسب وکارتان در آن حضور پیدا کنید.

شبکه های اجتماعی  صرفا یک ابزار است وموفقیت درآن وابستگی مستقیم به شیوه استفاده ما از آن دارد پس در نتیجه به هیچ وجه  بدون استراتژی عمل نکنید. حتما برای امر تولید محتوای خود برنامه واستراتژی داشته باشید. در غیر این صورت به احتمال غریب به یقین محکوم به شکست هستید. برنامه واستراتژی نداشتن برای تولید محتوا باعث می شود نتیجه مورد نظرتان را در شبکه های اجتماعی مشاهده نکنید و آن را بی فایده بدانید.

آیا این مقاله مفید بود برای شما ؟
sentiment_very_dissatisfied sentiment_neutral sentiment_very_satisfied