وبـــلاگ
با مطالعه مقالات تمیس ادز با دید باز تبلیغات کنید

اینگیجمنت چیست و چطور می توان آن را افزایش داد ؟

امروزه با گسترش شبکه های اجتماعی و حضور گسترده کسب و کارها در این شبکه ها، باید بدانیم که اینگیجمنت چیست و چطور با استفاده از اطلاعاتی که از آن بدست می آوریم کسبو کار خودمان را در شبکه های اجتماعی گسترش دهیم. این امر سال‌هاست برای بررسی عملکرد شبکه‌ها به کار می‌رود.درست است که شبکه اجتماعی ابتدا در جهت ارتباط با دوستان ایجاد شد، اما سال‌هاست که کسب‌وکار‌ها از فضای نسبتا بی‌حد و مرز آن برای مارکتینگ استفاده می‌کنند.مهم‌ترین دلیل آن قابلیت برقراری ارتباط نزدیک و مستقیم از طریق خلق محتوا و پاسخگویی سریع به مشکلات مشتری است.

تقریبا هر کسی که در شبکه اجتماعی فعالیت می‌کند از اهمیت آن با خبر است و همه می‌دانند این اعداد به برندشان اعتبار می‌بخشد و کمکشان می‌کند تا دیده شوند.

با این حال Engagement به تنهایی کافی نیست بلکه تاثیرگذاری آن و کیفیت آن از اهمیت بیشتری برخوردار است.

هر کسی می‌تواند سرسری پست شما را لایک کند بدون آنکه به فکر خرید از شما باشد.

شاید به همین دلیل هنوز بسیاری از کسب‌و‌کار‌ها  چندان سرمایه گذاری بر شبکه‌های اجتماعی را جدی نمی‌گیرند.

 

اینگیجمنت چیست ؟

اینگیجمنت چیست ؟

اینگیجمنت به معنای درگیر شدن مخاطب با محتوای به اشتراک گذاشته شده است. در حقیقت فارغ از بحث تعداد فالوورهای یک پیج ، اینگیجمنت یا نرخ تعامل مطرح می شود. برای مثال میزان شرکت مخاطبان در کمپین های یک صفحه اجتماعی می تواند معیاری از اینگیجمنت باشد.همچنین نرخ تعامل از طریق تعداد لایک وکامنت در اینستاگرام نیز محاسبه می شود. اینگیجمنت را باید بسیار جدی گرفت زیرا صرفا افزایش فالوور اینستاگرام ، از طریق خرید فالوور غیر واقعی نیز امکان پذیر است اما دراین صورت پیج شما با حداکثر تعداد فالوور، حداقل بازدهی را دارد مطلوب هیچ کسب وکاری نمی باشد. تبلیغات از طریق صفحه مجازی در صورتی کارایی دارد که مخاطب با محتواهای تولید شده تعامل داشته باشد. این نرخ تعامل در قالب اینگیجمنت محاسبه می شود. رسیدن به یک نرخ تعامل خوب ، برای رونق هر حساب کاربری بسیار کلیدی است. از همین رو طبیعی است که رسیدن به چنین هدفی برای ادمین‌های اینستاگرام و بازاریابان شبکه‌های اجتماعی به «هدفِ اول آن ها بدل شود. با این حال، بخش سخت ماجرا آن است که این «نرخ تعامل» یا همان اینگیجمنت دستخوشِ تغییر الگوریتم‌های مرتبط با آن در آن شبکه اجتماعی شده و حفظ یا بهبود وضعیت در این شاخص بسیار دشوار به نظر می‌رسد.با این حساب می‌توان Engagement یا نرخ تعامل را مهم‌ترین بخش از این تجربه دانست.

 

عوامل تاثیر گذار بر روی اینگیجمنت

معمولا نرخ تعامل  با عوامل زیر سنجیده می شود:

  1. لایک ها
  2. فالو ها
  3. میزان به اشتراک گذاشته شدن
  4. کامنت ها
  5. بازتوییت ها (در توئیتر)
  6. نرخ کلیک

 

 

روش های افزایش اینگیجمنت

افزایش اینگیجمنت

زمان بندی مناسب در انتشار پست ها

اشتراک گذاری پست‌ها در زمان‌های پیک بازدید، به صفحه شما کمک می‌کند تا لایک و کامنت های بیشتری بگیرید و درحقیقت  تعداد بیشتری از افراد با آن تعامل کنند. با علم به این که چه زمان هایی بیشترین بازدهی برای به اشتراک گذاری پست را دارند می توان اینگیجمنت را بهبود بخشید.

علاوه براین پست گذاری به صورت منظم هم می تواند تاثیر بسزایی در بهبود اینگیجمنت داشته باشد. برای مثال روزانه یک الی ۳ پست در صفحه تجاری خود انتشار دهید.همچنین استفاده از ربات اینستاگرام تمیس بات می تواند به افزایش نرح تعامل (اینگیجمت) پیج اینستاگرام شما کمک کند. 

 

تولید محتوای با کیفیت

محتوای با کیفیت یعنی بتواند نیاز مخاطب را پاسخگو باشد. محتوایی که صرفا با هدف تبلیغ طراحی شود نمی تواند با مخاطب ارتباط برقرار کند در نتیجه نرخ تعامل مخاطب با محتوا پایین می آید و اینگیجمنت کاهش پیدا می کند.

در نتیجه سعی کنید در تولید محتوا نیاز مخاطب را حتما لحاظ کنید.

 تنها به دنبال تبلیغات نباشید؛ بگذارید مشتری حس کند با یک دوست سخن می‌گوید.

برای بررسی موفقیت خود در خلق و انتشار محتوا می‌توانید از بخش آنالیز وضعیت مشارکت استفاده کنید تا افزایش تعداد لایک و کامنت خود را بررسی کنید و پیشرفت خود در جلب نظر مخاطب را شاهد باشید.

اما به غیر از آن از بخش آنالیز بررسی کامل وضعیت، هشتگ، برترین پست‌ها، وضعیت بازدید و بازدید در ساعت استفاده کنید.

 

تعامل بیشتر با مخاطب

سعی کنید پست هایی منتشر کنید که موجب تعامل مخاطب با شما شود مانند نظر سنجی هایی که  باعث افزایش کامنت شود. یا ایجاد کمپین های مختلف می تواند تاثیر به سزایی در بهبود اینگیجمنت صفحه شما داشته باشد. به طور کلی از مخاطبانتان سوال و نظر بپرسید. از آن ها درخواست داشته باشید و به آن ها اهمیت دهید. همچنین پاسخ دادن به کامنت های مخاطبان، مخصوصا پاسخ های با احساس میتواند تاثیر بسیار مثبتی در نرخ تعامل شما با مخاطب داشته باشد.

 

جدی گرفتن استوری 

استوری در نظرسنجی ها می تواند بسیار موثر باشد. همچنین پست هایتان در استوری به اشتراک بگذارید زیرا احتمال بازدید آن پست بسیار بالا تر می رود. اصولا نمی‌توان درباره نرخ تعامل و موفقیت در آن صحبت کرد ولی سخنی از استوری‌ها به میان نیاورد. البته افزایش نرخ تعامل از طریق استوری بحث مفصلی است و خود هزار اما و اگر دارد ولی به طور کلی استوری‌ها موجب برانگیختن علاقه مخاطبان شده و نقش کلیدی در جلب توجه به پست‌های جدید و افزایش نرخ تعامل از این طریق ایفا می‌کنند.

به همین منظور از پست‌ها استوری بسازید . به استوری خود تگ و فیلتر اضافه کنید و از آن کپی بگیرید. یادتان باشد، استوری باید به گونه‌ای افراد را به این دعوت کند که برای اطلاعات و محتوای بیشتر لازم است به صفحه شما مراجعه کنند، پس سعی کنید نوعی تعلیق در آن ایجاد کرده و همه اطلاعات راجع به عکس را در آن قرار ندهید، چون این کاری است که کپشن شما باید آن را انجام بدهد.

 

پیش نمایش تولید کنید

برای محتوایتان قبل از انتشار پیش نمایشی طراحی کنید و منتشر کنید. این پیش نمایش حس ججذابیت وکنجکاوی در مخاطب ایجاد می کند و باعث می شود تا مخاطب صفحه شما را چک کند تا محتوای اصلی را ببیند.پیش نمایش در ارتباط موثر مخاطب وصفحه شمت می تواند نقش موثری ایفا کند.

 

استفاده از عکس  و ویدئو تاثیر گذار

عکس ها وبه خصوص ویدیو های کوتاه یا گیف با سناریوی جذاب می تواند جایگزین بسیار خوبی برای متن های طولانی و ملال آور باشد ویدیو و عکس نسبت به متون جذابیت بسیار بیشتری دارد و باعث تعامل بیشتر مخاطب با شما می شود.

 

به روز باشید

یک راه ساده ولی عالی برای ارتباط با مخاطب به روز بودن و بهره بردن از اتفاقات جدید دنیا است.

لحظه هایی که می توانید از آن محتوا تولید کنید همه جا یافت می شود، فقط کافیست که بدانید چطور دنبالشان بگردید. بعضی وقت ها حتی میتوانید از یک خبر فوری استفاده کنید. به این معنی که از روندهای گسترده استفاده کنید، چرخه خبرها را زیرنظر بگیرید و در فرصت مناسب بخشی از آن شوید. زمانبندی اینجا کلیدی ترین نکته است.

آیا این مقاله مفید بود برای شما ؟
sentiment_very_dissatisfied sentiment_neutral sentiment_very_satisfied