وبـــلاگ
با مطالعه مقالات تمیس ادز با دید باز تبلیغات کنید

نکات مهم و کلیدی برای موفقیت در تبلیغات اینترنتی

دانستن نکات مهم و کلیدی تبلیغات اینترنتی باعث می شود تا با استفاده از آنها بتوانید در کسب و کارتان بهتر دیده شوید، از رقبا پیشه بگیرید و تبلیغات موثر تری داشته باشید .بازاریابی در دنیای دیجیتال، یکی از حرفه های نوپا و در عین حال کارآمد و مورد نیاز شرکت ها و صاحبان کسب و کار است. شاید دیوار ورود به این عرصه کوتاه به نظر برسد، اما با گذشت زمان مهارت های این شغل، نمود پررنگ تری پیدا می کند. آمارها نشان می دهد بیشتر مردم در اینترنت روی گوشی های خود به دنبال بازاریابی محلی می گردند. طبق امار 50 درصد مردم به بازاری می روند که همان روز آنرا روی اینترنت جستجو کرده اند.

کارشناسان بازاریابی دیجیتالی باید مجموعه ای از مهارت های مختلف را کسب کنند. این مهارت ها شامل استفاده از منابع موجود در کانال های رسانه ای است. آنها باید فرصت های فعلی و پیش رو را شناسایی کرده تا به یک بازاریاب فوق العاده تبدیل شوند. یکی از چالش هایی که یک بازاریاب باید در نظر داشته باشد، ایجاد تعادل بین “تفکر خلاق” و “تفکر انتقادی” است تا بتواند موفقیت قابل توجهی برای شرکت خود رقم بزند.

 گسترش فضاهای اینترنتی و مجازی ، بستر مناسبی برای فعالیتهای مختلف در کسب و کارها و مشاغل ایجاد کرده است. یکی از فعالیتهای مهم در هر کسب و کاری “تبلیغات” می باشد. بنابراین ، استفاده از فضاهای اینترنتی و مجازی در تبلیغات غیر قابل اجتناب بوده و تمامی صاحبان مشاغل و کسب و کارها برای تبلیغات وسیع و دسترسی عموم مردم بدان باید از فضاهای مجازی و اینترنتی بهره ببرند. بر همین اساس لازم است شرکتها ، سازمانها ، افراد و مشاغل مختلف ، نکاتی ضروری و مهم که جهت تبلیغ های اینترنتی مؤثر است را مد نظر قرار داده و رعایت کنند. در این مقاله سعی شده است به این نکات مهم اشاره می شود.

در اینجا قصد داریم نکات مهم در تبلیغات اینترنتی را معرفی کنیم تا به شما در دیده شدن کسب و کارتان کمک کند.

نکات مهم در تبلیغات اینترنتی

تعیین استراتژی تبلیغاتی

قبل از شروع شما باید به شناخت کافی از خود برسید تا بتوانید براساس این شناخت یک استراتژی و برنامه ریزی موفق برای بازاریابی شبکه های اجتماعی داشته باشید و در عرصه ی موفقیت گام بردارید. این نکات مهم که موجب شناخت می شود عبارتند از :

  • هدف و قصد خود را از حضور در شبکه های اجتماعی وتبلیغات اینترنتی مشخص نمایید.
  • مخاطب هدفتان را همان ابتدای کار مشخص نمایید.
  • مواردی که مخاطبان شما نسبت به آن ها محتاط یاحساس هستند را مشخص نمایید.
  • مواردی که در آن ها دانش کافی دارید را مشخص نمایید.
  • مواردی که با نوع شخصیت وفرهنگ کاری شما مطابقت دارد مشخص نمایید.

اگر این موارد را به درستی مشخص کنید وارد یک تبلیغات اینترنتی صحیح می شوید که قطعا بازدهی خوبی برای شما و کسب وکارتان خواهد داشت.

اما مشخص کردن استراتژی ها و برنامه های تبلیغات کار آسانی نیست . کارشناسان تمیس در این زمینه می توانند شما راهنمایی کنند.

برای استفاده از خدمات مشاوره ای در زمینه تبلیغات اینترنتی اینجا کلیک کنید.

 

استفاده از روش های مختلف تبلیغات اینترنتی

سعی کنید از روشهای مختلفی در تبلیغات اینترنتی استفاده کنید و فقط به یک روش از آن اکتفا نکنید. برای مثال می توان از روشهای ارسال ایمیل ، استفاده از وب سایتهای تبلیغاتی ، استفاده از تابلوهای تبلیغاتی اینترنتی در صفحات مختلف نام برد. یکی از موارد مهم این است که توجه داشته باشید تنها از یک روش استفاده نکرده و از راههای مختلف بهره ببرید تا هزینه و سرمایه گذاری در زمینه تبلیغات نتیجه مطلوبی داشته باشد.

 

برند سازی

برند سازی

باید بدانید بهترین تبلیغات برای کسب و کارهای اینترنتی تولید محتوای سئو محور است. بازاریابی محتوا همیشه بهترین گزینه برای کسب و کارهای اینترنتی بوده است. در واقع شما در مرحله اول باید سعی کنید که سایتتان را با کلمات کلیدی مربوط به حوزه کاری خود به صفحه اول گوگل برسانید. بعد از اینکه بازدیدکننده مناسبی را توانستید از طریق گوگل به سایت خود جذب کنید آن وقت است که می توانید تبلیغات اینترنتی را شروع کنید. از طریق تبلیغات کلیکی می توانید برندسازی خود را شروع کنید و نام کسب و کارتان را بر سر زبان ها بیاندازید. ولی باید به این نکته هم توجه کنید که تا زمانی که تبلیغات ابتدایی برای شما بازگشت وجه نداشته است به هیچ وجه تبلیغات بعدی را شروع نکنید.

برای استفاده از خدمات سئوی تمیس اد اینجا کلیک کنید.

 

تحلیل و بررسی رقبا

شما نمی‌توانید فعالیت رقبا در دنیای آنلاین را نادیده بگیرید. هر چه بیشتر آن‌ها را بشناسید احتمال موفقیت کمپین دیجیتال بیشتر است.

تحلیل و بررسی رقبا

برای این منظور می‌توانید از نکات زیر استفاده کنید:

3 تا 6 رقیب خودتان  را فهرست کنید.

میزان رتبه‌بندی و ترافیک وبسایت خود و رقبا را بررسی کنید. برای این منظورمی‌توانید از Similarweb استفاده کنید.

کلمه‌های کلیدی کسب ‌و‌کارتان را سرچ کنید و ببینید کدام یک از رقیبان در نتایج جستجو بالاتر از شما هستند.

شبکه‌های اجتماعی استفاده شده توسط رقبا را لیست کنید. این شبکه‌های اجتماعی معمولا در ابتدا یا انتهای وبسایت آن‌ها مشخص هستند.

تعداد فالوور آن‌ها در هر یک از این شبکه‌های اجتماعی چقدر است؟ چه محتواهایی پست کرده‌اند؟ لحنشان چگونه است؟ میزان تعامل مخاطب با محتوا‌ها چقدر است؟

مقالات و منابع وبسایت‌شان را چک کنید تا ببینید درباره چه موضوعاتی می‌نویسند و هر چند وقت یکبار بلاگ خود را آپدیت می‌کنند.

بررسی کنید در کدام یک از موضوعات قوی عمل می‌کنند و در کدام‌ها ضعیف هستند؟ و  همینطور ببینید مخاطبان چقدر با وبلاگ آن‌ها ارتباط برقرار می‌کنند.

 

فعالیت در شبکه های اجتماعی

فعالیت در شبکه های اجتماعی

رعایت اصول سئو در طراحی سایت و نوشتن محتوای سئو شده ، فقط یکی از موارد افزایش رتبه و بهینه سازی صفحه فرود است.

ازآنجاکه امروزه بیشتر فعالیت مردم در شبکه‌های اجتماعی انجام می‌شود، ازاین‌رو این پلتفرم‌ها بهترین بستر برای هر کسب‌وکاری به‌منظور برندینگ و دریافت بک لینک  بیشتری برای صفحات فرود است؛ فقط باید اول‌ازهمه بسته به نوع فعالیت و کاربران خود، شبکه مناسب را انتخاب کرده و دوم اینکه نحوه فعالیت مناسب در آن را بدانید.

در آخر بلاگ یا معرفی محصول خود دکمه به اشتراک‌گذاری در شبکه‌های اجتماعی را قرار دهید و کاربران را ترغیب کنید که در صورت پسند کردن صفحه، آن را با اشتراک‌گذاری به دوستان خود معرفی کنند. به این صورت می‌توانید میزان بازدید صفحه فرود را افزایش دهید.

 

استفاده از اینفلوئنسر مارکتینگ

اگر احساس می‌کنید در بین مرزهای تبلیغات سنتی گیر کرده‌اید، به یاد داشته باشید که اینفلوئنسرها راه نجات شما هستند.

موج جدید شبکه‌های اجتماعی فقط و فقط منتج از بازاریابی دهان‌به‌دهانی است که از اینفلوئنسرهای این حوزه آغازشده و منجر به فروش می‌شوند. اگر با افراد مناسب ارتباط برقرار کنید، بازاریابی و فروش خوبی را تجربه می‌کنید که البته شناخت چنین افرادی پیش از هر چیز از قانون اول همین مطلب تبعیت می‌کند.

آیا این مقاله مفید بود برای شما ؟
sentiment_very_dissatisfied sentiment_neutral sentiment_very_satisfied